Medikal Dermatoloji Saç Tedavileri
Saç Tedavileri
Medikal Dermatoloji Saç Tedavileri
Medikal Dermatoloji
Medikal Dermatoloji Saç Tedavileri

Saçlar, kişiliği, gençliği ve güzelliği yansıtan fiziksel özelliklerimizdendir. Saçların kaybı, imajımızı etkiler ve ciddi psikolojik stres yaratır. Saç dökülmesinin birçok tipi ve nedeni mevcuttur. Her yaş ve cinsiyette, farklı saç dökülmesi tipleriyle karşılaşabiliriz. Saç dökülmesinin tedavisi; ancak, tipi ve nedeni doğru bir şekilde saptanabildiğinde mümkündür.

İlaç Tedavisi

Saç dökülmesinin nedeni belirlendikten sonra doktor tarafından ilaç tedavisi uygulanabilir

Doktor tanısından sonra saç dökülmesinin nedeni bulunur ve ona göre bir ilaç tedavisi uygulanır. Hamilelik sonrası en çok görülen demir ve vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerinde vitamin ve demir takviyesi yapılabilir. Bunun yanı sıra hormonal sebeplerden olan saç dökülmesi tedavisinde yine hormon düzenleyici ilaçlar kullanılır. Genetik faktörlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kişiler için genellikle saç köklerini kuvvetlendirici ilaçlar ve bunların yanında saç köklerinin beslenmesi için ihtiyaç duyulan mineral ve vitamin hapları da verilir.

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi, çeşitli hastalıkların tedavisinde, bireye ve endikasyona özgü aktif bileşen karışımlarının küçük dozlardaki enjeksiyonlarla cilt altına uygulama tekniğidir.

Saç mezoterapisinde herhangi bir sebepten dolayı vücuda alınamayan ve saçların ihtiyacı olan amino asitlerin, vitaminlerin ve minerallerin şırınga yoluyla saç köklerine enjekte edilmesidir. Bu yolla zayıflamış saç kökleri güçlendirilir, incelmiş saç telleri kalınlaştırılır, parlak ve daha güçlü görünmesi sağlanır.

Seanslar halinde yapılan bu tedavi türünün kaç seans süreceği kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda kullanılan bir tedavi türü olduğu için yoğun olarak talep gören bir tedavi türüdür.

PRP ile Saç Tedavisi

PRP tedavisi ilerleyen yaşla beraber ya da genetik olarak dökülen saçların tedavisinde kullanılan bir saç dökülmesi tedavisi yöntemidir. PRP yöntemi ile saç dökülmesinin yanında cilt gençleştirme, ağrı tedavisi ve ortopedik birçok hastalığının tedavisinde kullanılır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Trombositten zengin plazma tedavisi olarak bilinen PRP (Platelet Rich Plasma), cilt gençleştirme yöntemlerinden birisidir. Bu yöntemde kanda bulunan trombositlerden faydalanılır. Kanamanın durmasını, yara bölgesinde onarımı ve hızlı iyileşmeyi sağlayan trombositlerde, birçok büyüme faktörü bulunur. PRP yönteminde, kişiden alınan kan bir dizi işlemden geçirildikten sonra elde edilen trombositten zengin plazma aynı kişiye yeniden verilir. Böylece, büyüme faktörleri konsantre olarak hastaya uygulanır ve daha fazla kök hücre dokuya ulaşır.

PRP, ciltte kollajen üretimi ve yeni kılcal oluşumunu arttırarak yenilenme ve onarım sağlar. PRP enjekte edildiğinde içeriğindeki büyüme hormonlarıyla kanın pıhtılaşmasını sağlar ve yara iyileşmeleri, cilt gençleşmesi ve saç dökülmesi gibi hastalıklarda kullanılır. PRP tedavisi zayıflayan saç köklerini güçlendirerek saç dökülmelerini engelleyen bir yöntemdir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Medicana Ataşehir

Adres: Küçükbakkalköy, Vedat Günyol Cad. No:24, 34750 Ataşehir İstanbul Telefon:
0216 970 34 34
Çağrı Merkezi:
0850 460 6334