Kozmetik Dermatoloji Somon DNA Uygulaması
Somon DNA Uygulaması
Kozmetik Dermatoloji Somon DNA Uygulaması
Kozmetik Dermatoloji
Kozmetik Dermatoloji Somon DNA Uygulaması

Somon DNA Nedir?

Kozmetik Dermatoloji Somon DNA Uygulaması

Sodium DNA bileşeni somon sperminden skstrasyon yöntemi ile elde edilen DNA içermektedir. Somon balığının DNA’sının da insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içermesi nedeniyle, uygulanan kişinin DNA yapısına etki ederek kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarmakta ve 3-4 ay gibi kısa bir sürede cildi sıkılaştırarak, çok daha dolgun bir hale getirmektedir.

Sıvı karışım halindeki ürün, beyazlatma, cilt yenilemesinde ve nemlendirmeye destek sağlar. Soluk tende beyazlatmada kullanılır. Zamanla kaybedilen cilt elastikiyetini yeniden kazanım sürecini hızlandırır.

Somon DNA’nın İçeriği Nedir?

  1. PDRN (Somon sperminden elde edilen düşük molekül ağırlıklı DNA kompleks fragmanları): Cilt yenileme.
  2. Hyaluronic asid: Nemlendirme.
  3. Glutatyon: Beyazlatma, anti-aging, pigmentasyonu azaltma
  4. Peptide: Kırışıklık azaltma, elsatikiyet arttırma, anti-aging

Somon DNA Nasıl Uygulanır?

Uygulama süresi yaklaşık olarak 20-30 dakikadır. Uygulama öncesinde anestezik krem uygulaması yapıldığı için uygulama esnasında bir acı hissedilmez. Çok küçük iğnelerle cilt altına enjeksiyon yapılır. İşlem sonrası oluşabilecek kızarıklıklar birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Sık rastlanan bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hasta tedaviden sonra günlük yaşamına devam edebilir.

Somon DNA Kaç Seans Uygulanır?

Somon DNA işlemleri 3-6 seans olmak üzere genellikle 2 haftada bir uygulanır. Etkisi, ilk seanstan sonra bile gözle görülür. Tedavi bittikten sonra ciltteki iyileşme devam eder ve asıl etkisini 3-4 seanstan sonra gösterir. 4 seans tamamlandıktan sonra, 1 sene sonrasında bir işlemi tekrarlamak, etki süresini artırmada ve kalıcılığı sağlamakta önemlidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Medicana Ataşehir

Adres: Küçükbakkalköy, Vedat Günyol Cad. No:24, 34750 Ataşehir İstanbul Telefon:
0216 970 34 34
Çağrı Merkezi:
0850 460 6334