Kozmetik Dermatoloji Mezoterapi
Mezoterapi
Kozmetik Dermatoloji Mezoterapi
Kozmetik Dermatoloji
Kozmetik Dermatoloji Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Kozmetik Dermatoloji Mezoterapi

Mezoterapi, çeşitli hastalıkların tedavisinde, bireye ve endikasyona özgü aktif bileşen karışımlarının küçük dozlardaki enjeksiyonlarla cilt altına uygulama tekniğidir. Bu teknik, ilk olarak 1952'de Fransa'da, Dr. Michel Pistor tarafından ağrı tedavisi için geliştirilmiştir. Mezoterapi, estetik amaçla yaşlanmayı geciktirmede kullanımıyla giderek popüler hale gelmiştir. Estetik amaçlı mezoterapide ciltte yenilenme sağlayan hyalüronik asit, antioksidanlar, aminoasitler, vitaminler ve mineraller cilt içine ve altına çok ince iğnelerle uygulanır. Bu maddelerin enjeksiyonuyla cilt uyarılarak kollajen ve elastin üretimi arttırılır. Mezoterapi sayesinde ciltte nem artışı, sıkılaşma ve kaldırma (lifting) sağlanır. Cilt daha parlak ve aydınlık bir görünüm kazanır. Mezoterapi ortalama 1-4 haftada bir 4-6 seans uygulanır. Tedavinin ilk seanslarından itibaren başlayan olumlu etkiler, tedavi bittikten sonra da devam eder.

Mezoterapi hangi estetik endikasyonlarda kullanılabilir?

  • Mezo-lifting ve mezo-parlama; Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde oluşan cilt yaşlanmasının ilk belirtilerinin hafifletilmesinde (nem ve parlaklık kaybı, ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybı ve hafif sarkmalar gibi)
  • Göz çevresi morluklarının hafifletilmesinde
  • Leke tedavisinde; diğer leke tedavisi yöntemleriyle kombine edilerek
  • Sivilce, yara ve yanık izlerinin hafifletilmesinde; diğer tedavi yöntemleriyle kombine edilerek
  • Selülit tedavisinde; cildin sıkılaştırılması ve cilt yüzeyinin düzeltilmesinde
  • Saç dökülmelerinde; saçlı derinin yenilenmesi ve saç büyümesinin uyarılmasında
  • Mezo-botoks; Yüzdeki kasları küçük dozlardaki botulinum toksin ile gevşeterek ince kırışıklıkların giderilmesinde

Mezoterapinin herhangi bir komplikasyonu var mı?

Mezoterapi eğitimli bir doktor tarafından yapıldığında, neredeyse hiç komplikasyon yaşanmamaktadır. Her türlü enjeksiyonda olduğu gibi, genellikle birkaç gün içinde kaybolan küçük morluklar, kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir. Çok nadiren mezoterapide kullanılan karışım bileşenlerine karşı allerjik reaksiyonlar görülebilir. Mezoterapi, hamileler, emzirenler ve allerji öyküsü olanlarda uygulanmamaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Medicana Ataşehir

Adres: Küçükbakkalköy, Vedat Günyol Cad. No:24, 34750 Ataşehir İstanbul Telefon:
0216 970 34 34
Çağrı Merkezi:
0850 460 6334